Jaunumi
COVIDpass.lv

 

Atgādinām, ka no 12.oktobra visām Latvijas Republikā ieceļojošām personām obligāti jāaizpilda elektroniskā anketa tīmekļvietnē Covidpass.lv.

Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas.

Pēc apliecinājuma anketas aizpildīšanas ieceļotājs saņems personificētu QR kodu, kas apliecinās datu iesniegšanu. Kods ir nepieciešams, lai pārvadātāji, Veselības inspekcija, Valsts policija, pašvaldības policija un robežsargi varētu pārliecināties par noteikto ierobežojumu ievērošanu.

Ja gadījumā QR kods tiks nozaudēts, mājaslapā ir izveidota funkcija “saņemt QR kodu” atkārtoti, ievadot e-pasta adresi.

Autovadītājiem, kuri veic starptautiskos kravu vai pasažieru pārvadājumus, tāpat kā visiem citiem, kas ieceļo Latvijā, no 12. oktobra ir jāaizpilda elektroniskā apliecinājuma anketa. Kas attiecas uz tranzītu, tad atzīme par tranzīta ceļošanu anketā ir pieejama un pašizolācijas vieta nav jānorāda. Tāpat, anketā ir pieejamas lauks, kur aizpildītājs varēs sniegt piezīmes, ja to vēlēsies. Kas attiecas uz gadījumiem, ja vadītājam nav pieejami tehniski līdzekļi apliecinājuma iesniegšanai, to viņa vārdā var izdarīt trešā persona. Saskaņā ar 9. oktobrī valdībā pieņemtajiem grozījumiem MK Nr. 360 noteikumos (58.1.), pārvadātāji, kuri ikdienā šķērso ES valstu sauszemes robežu nodarbinātības nolūkos, aizpilda elektronisko apliecinājumu reizi 30 dienās, ja personai ir nodarbinātības faktu apliecinošs dokuments.

Savukārt Latvijas pierobežas iedzīvotājiem, kas mācās, strādā, vai saņem medicīniskos pakalpojumus Lietuvā vai Igaunijā, kā arī Valkas novadā un Valgas pagastā deklarētiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas sauszemes robežu ar Igauniju, jāaizpilda elektroniskā apliecinājuma anketa reizi 30 dienās.

Elektronisko ieceļotāju reģistrācijas sistēmu IECIS, kas turpmāk kalpos kā elektroniska pašdeklarēšanās sistēma (apliecinājuma anketa) personām, kuras ierodas vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm ir izstrādājis Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar VP, VRS  un SPKC.

Papildus informācija par covidpass.lv lietošanu: https://covid19.gov.lv/atbalsts-sabiedribai/piesardziga-celosana/covidpasslv-iecelotaju-apliecinajuma-anketa