Informācija
Krišjānis Kariņš

Otrdien, 9. jūnijā, Ministru kabinets lēma par turpmākiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem Latvijā, kuri stāsies spēkā ar rītdienu, 10. jūniju, līdz ar ārkārtējās situācijas beigām. Noteikumu mērķis ir arī turpmāk nepieļaut saslimstības ar Covid-19 izplatīšanos, līdzsvarojot to ar iedzīvotāju pulcēšanās tiesībām un ekonomikas atvēršanu.

 

Latvijā pašlaik vīrusa izplatība ir zema un, lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā, arī turpmāk būs stingri jāievēro vairāki veselības drošības pamatprincipi: jāietur noteiktā fiziskā distance, jāievēro higiēnas noteikumi, kā arī rūpīgi jāveic sava veselības stāvokļa novērošana. Ministru kabineta noteikumi paredz epidemioloģiskās drošības pasākumus, kuri jāievēro arī pēc ārkārtējās situācijas beigām.

No 10. jūnija tiek mazināti vairāki ierobežojumi, piemēram, ievērojot divu metru distanci starp personām, atļauts pulcēties vienkopus lielākam cilvēku skaitam – iekštelpās līdz 100 cilvēkiem, bet ārā līdz 300 cilvēkiem. Savukārt organizēta sporta treniņa nodarbībā vienā treniņgrupā vienlaikus varēs piedalīties 30 personas, ja to pieļauj treniņa norises vieta. Pēc ārkārtējās situācijas beigām bērnudārzi strādās klātienē bez ierobežojumiem, savukārt sabiedriskās ēdināšanas vietām līdz 1. jūlijam būs jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem un iekštelpās pie galdiņiem būs atļauts sēdēt līdz četriem cilvēkiem, bet ārtelpās – astoņiem.

Noteikti arī vairāki citi nosacījumi, kas skar starptautisko pasažieru pārvadājumu, tūrisma un ceļošanas jomas, pārtikas apriti, iedzīvotāju izolācijas, mājas karantīnas un pašizolācijas ievērošanas nosacījumus u.c.

Papildu informācija: