Informācija presei Jaunumi
Lielformāta video siena

Lai pilnveidotu un stiprinātu Valsts robežsardzes tehnisko bāzi, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar Valsts robežsardzi, uzstādījis interaktīvu lielformāta video sienu Ventspils pārvaldes Jūras operāciju koordinācijas centra iekštelpās. Tā atvieglos uz jūras robežas izvietoto videokameru fiksētās informācijas novērošanu vienkopus un operatīvu reaģēšanu gadījumā, ja tāda būs nepieciešama.

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra Tehniskā servisa nodaļas vadītājs Raimonds Reinicāns norāda, ka video sienas uzstādīšana ir nozīmīgs ieguldījums Jūras operāciju koordinācijas centra tehniskās kapacitātes stiprināšanai: “Tā veicinās Jūras operāciju koordinācijas centra spējas veikt apstrādājamās informācijas vizualizāciju, esošās jūras videonovērošanas sistēmas efektīvāku izmantošanu, kā arī situācijas attēla veidošanu un uzturēšanu Eiropas Robežu uzraudzības sistēmas jūras robežuzraudzības sektora vajadzībām.”

Uzziņai: pārvietojamā video siena sastāv no 9 LED gaismas diožu ekrāniem, kas ievietoti metāla rāmī. Video siena aprīkota arī ar bezvadu video attēla pārraides iekārtu, kas to ļauj ērti izmantot arī citām prezentāciju vajadzībām.

Jurita Mikoviča

IT pakalpojumu pārvaldības procesu konsultants
jurita.mikovica [at] ic.iem.gov.lv